MK518_logo_kulaté.JPG

Vyzkoušeli jsme

Nové filmové lepidlo

Špatné zprávy se objevily na modelářských fórech někdy v průběhu minulých let. Filmové lepidlo LN301 se přestalo vyrábět a plastikářská obec tak přišla o jednu z nejlepších pomůcek.

Potěšující proto pro mne bylo avízo KitKlubu Chodov, že se podařilo namíchat "filmáč" podle staré receptury. Neváhal jsem ani vteřinu a jednu lahvičku na odzkoušení jsem si objednal.
Lepidlo jsem doma podrobil testu, zajímalo mě, jak se bude chovat:

- Nové lepidlo lze podle mně s klidným svědomím srovnat s tím původním. Přijde mi sice, že se neroztýká tak rychle, jako staré lepidlo, ale to může být způsobeno tím, že moje staré už je "vyvoněné".
- Nový filmáč je dodáván v balení 25ml - z fotografií je patrná trochu jiná, menší lahvička. Obsah jsem sice neměřil, ale přijde mi, že v původním balení (také 25ml) bylo lepidla více.
- Nevýhodou pro někoho může být vyšší cena, která činí 100,- oproti asi 30,- za staré lepidlo. Na druhou stranu ale platíme za jedinečnost, protože (kromě Tamiya Extra Thin) nic podobného na trhu neseženeme.
- Dalším faktorem, který by mohl někoho odradit jsou nesporná zdravotní rizika, vyplývající ze složení lepidla. Dovolil bych si tvrdit, že lepidlo je určené spíše pokročilejším modelářům.

Co říci závěrem?
Jsem rád, že se podařilo obnovit výrobu filmového lepidla. Jsem rád, že nebude problém ho v budoucnosti sehnat, protože členové Chodovského klubu jezdí na spoustu modelářských akcí. Jsem rád, že čistota a pevnost lepených spojů bude zase jako dřív
Jirka Votápek

Staré filmové lepidlo LN301:


Nové filmové lepidlo:


Lepidla vedle sebe - porovnání:

(c) 2007 - 2020 JvV
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one